Glosel przyłącza się do akcji #niezwalniajmy

Łukasz Kierus
Prezes Glosel Sp. z o.o.

Firma Glosel przyłącza się do akcji #niezwalniajmy mającej pokazać dobre rozwiązania wdrażane w biznesie dla ochrony miejsc pracy. Dlaczego projekt #niezwalniajmy jest dla nas ważny? Przede wszystkim jego idea wpisuje się w nasze podejście do tworzenia nie tylko przyjaznego, ale też – zwłaszcza teraz – bezpiecznego miejsca pracy.

Gdy tylko stanęliśmy w obliczu zagrożenia epidemicznego, od razu podjęliśmy wszystkie możliwe działania, żeby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom. Nie tylko zapewniliśmy niezbędne środki bezpieczeństwa i ochrony indywidualnej, zorganizowaliśmy systematyczne odkażanie powierzchni, ale też rozdzieliliśmy pracowników biurowych i magazynowych.

Dla bezpieczeństwa tych pierwszych – wprowadziliśmy możliwość pracy zdalnej; tych drugich podzieliliśmy na zespoły i zorganizowaliśmy pracę w systemie zmianowym. To pozwoliło nam zapewnić prawidłową obsługę zamówień w naszych sklepach internetowych. W konsekwencji nie musieliśmy ani obniżać pensji, ani zwalniać pracowników, a nawet udało nam się zwiększyć zatrudnienie.

Zdajemy sobie sprawę, w jak trudnej sytuacji znalazło się wielu przedsiębiorców. Mamy to szczęście, że mimo aktualnej sytuacji epidemicznej, możemy patrzeć w przyszłość ze sporą dozą optymizmu. Nie tylko nie zwalniamy, ale też tworzymy nowe miejsca pracy. Planujemy kolejne działania, żeby zwiększyć naszą konkurencyjność  i  podnieść satysfakcję klientów z zakupów u nas.

Pod firmą Glosel kryje się kilka marek. Największe to: księgarnia Taniaksiazka.pl i sklep ze zdrową żywnością Bee.pl. Dążymy do poprawy jakości życia ludzi, zarówno poprzez promowanie czytelnictwa jak i zdrowego stylu życia.

TaniaKsiazka.pl to jedna z największych księgarni internetowych w Polsce. Przez 14 lat zyskaliśmy aprobatę ponad miliona zadowolonych Klientów. Udało nam się stworzyć niespotykaną społeczność czytelników, którą nieustannie napędza miłość do  książek. TaniaKsiazka.pl to przede wszystkim ludzie. To zarówno my, każda dusza tworząca zgraną TanioKsiążkową ekipę oraz społeczność czytelników, blogerów, bookstagramerów i youtuberów.

Z kolei Bee.pl to sklep z żywnością (w tym ekologiczną), naturalnymi kosmetykami, eko-środkami czystości, artykułami niemowlęcymi, zabawkami… Cały czas powiększamy asortyment, a przyświeca nam promowanie zdrowego stylu życia. Pod szyldem tej marki oferujemy to, co najlepsze. Sklep powstał z myślą o wszystkich, którzy pomimo problemów współczesnej cywilizacji chcą zwolnić i wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu.

Od lat udowadniamy, że polska, rodzinna firma z tradycjami dobrze sobie radzi na konkurencyjnym rynku.